Yüzücülerimiz Kupayı Çorlu’ya Getirdi


Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Yüzme Şubesi, Edirne’de düzenlenen Kırkpınar Trakya Yüzme Kupası’nı Çorlu’ya getirdi.

14-15-16 Temmuz 2023 tarihleri arasında Edirne’de düzenlenen Kırkpınar Trakya Yüzme Kupası’na katılan Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Yüzme Şubesi, büyük bir başarıya imza attı.

Genel puan sıralamasında 1094 puan alarak rakiplerini açık ara geride bırakan ÇBSK Yüzme Şubesi, 2023 Kırkpınar Yüzme Kupası Şampiyonu oldu.

Yüzücülerimiz şampiyonada 41 altın, 31 gümüş ve 31 bronz olmak üzere toplam 103 madalya kazanırken 18 bayrak yarışının 17’sini birincilik, diğerini ise ikincilik ile tamamlayarak elde edilmesi güç bir başarıya imza attı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Avrupa Spor Kenti unvanına sahip, sporda öncü bir belediye olarak kentimizde sporu ve sporcularımızı desteklemeye devam ediyoruz.

Diğer spor dallarında olduğu gibi son yıllarda yüzme dalında da sporcularımız önemli başarılar elde ediyor. Geçtiğimiz günlerde Edirne’de düzenlenen Kırkpınar Trakya Yüzme Kupası’nı Çorlu’ya getiren ÇBSK Yüzme Şubesi sporcularımızı ve antrenörlerini yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir