Trabzon’da gündem seçim: Karamollaoğlu 1974’ü işaret etti

TRABZON – Millet İttifakı ortaklarından Saadet Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Temel Karamollaoğlu, partisinin düzenlediği Trabzon’daki buluşmada değerli bildiriler verdi.

İlk olarak Millet İttifakı Seçim Uyum Merkezi’ni ziyaret eden Karamollaoğlu, daha sonra partisinin vilayet başkanlığı binasında toplantıya katıldı. Karamollaoğlu akabinde kent merkezindeki bir otelde Trabzonlularla buluştu. Programa, Millet İttifakı’nda yer alan partilerden CHP Vilayet Lideri Nurcan Aşçı Demiröz, İYİ Parti Vilayet Lideri Fatma Başkan, Saadet Partisi Vilayet Lideri Şakir Şahintaş, DEVA Partisi Vilayet Lideri Serkan Işıklı, Gelecek Partisi Vilayet Lideri Hasan Kamil Velioğlu ve CHP ile İYİ Parti milletvekili adaylarının yanı sıra yaklaşık 1000 kişi katıldı.

Saadet Partililer ve CHP’liler salonda birlikte slogana attı. Kürsüye çıkan CHP Milletvekili Ahmet Kaya da Saadet Partisi Vilayet Lideri Şakir Şahintaş da halkın ilgisiyle karşılaştı.

BİRLİKTE SLOGAN ATTILAR

“Bilge lider, Temel başkan” sloganları ile kürsüye çıkan Karamollaoğlu da konuşmasında sık sık Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür edip duyduğu inancı belirtti. Salonda, Saadet Partili ve CHP’li bayanlar birlikte slogan atıyordu.

Konuşmasında, iktisada, liyakat problemine, tek adam idaresine ve Trabzon’a verilen kelamların yerine getirilmemesine başka farklı değinen Karamollaoğlu, “Bizim birinci koalisyonumuzu Ecevit ile Erbakan hocamız birlikte 1974’de yaşattılar. Ben sayın Ecevit’in o zaman verdiği bildirisi hiç unutmuyorum. ‘Biz tarihi bir yanılgı içerisindeymişiz. Bu arkadaşlar ile hiçbir vakit bir ortaya gelmez, birlikte bir işi beceremeyiz zannederdik’ demişti. Türkiye’nin önü açıldı. Biz Kıbrıs zaferini o periyotta kazandık. Gerisinden hem merhum Demirel’le hem merhum Türkeş’le bir ortaya gelerek koalisyon kurduk. O periyotta Erbakan hocamız, 260’den fazla fabrikanın temelini atmıştı” dedi.

Karamollaoğlu’nun sözleri sık sık ‘hak hukuk adalet’, ‘birleşe birleşe kazanacağız’ ve ‘bilge lider Temel Başkan’ sloganları ile kesildi.

‘YİNE BAŞARACAĞIZ’

Kılıçdaroğlu’nun yaklaşımını Bülent Ecevit’in yaklaşımına benzeten Karamollaoğlu, CHP başkanına duydukları itimada vurgu yaparak “Sayın Kılıçdaroğlu’nun yaklaşımına teşekkür ediyorum. 74’te birlikte nasıl başardıysak yeniden başaracağız” sözlerini kullandı.

Salonda görülen tablo, Saadet Partisi’nin Trabzon’da adayı bulunmamasına rağmen CHP listesine tam dayanak vereceği istikametinde. Bu da CHP’nin 1 olan Trabzon’daki milletvekili sayısını, 2’ye çıkarma gayesine takviye olacak üzere görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir