Karabük’te ‘dolandırıcılık’ operasyonu: Gözaltına alınanlar arasında CHP ilçe başkanı da var

Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Teknik Takip ve İzleme Ofis Amirliği ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği vazifelileri tarafından, vilayet merkezi ve ilçelerde meydana gelen ‘nitelikli dolandırıcılık’ hatalarıyla ilgili, Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma doğrultusunda operasyon düzenlendi. Nisan ayından itibaren iki ay müddet boyunca H.T. ve S.B. teknik takibe alındı. İki şüphelinin iş vaadiyle dolandırıcılık yaptığı tespit edildi. Yürütülen çalışmalarda CHP Eskipazar İlçe Başkanı Z.Y.’nin de diğer iki kuşkulu ile birlikte hareket ettiği argüman edildi.

400 SAYFALIK FEZLEKE HAZIRLANDI

31 Ekim günü sabah 07.00 sıralarında operasyon düzenledi. Karabük merkez, Eflani ve Eskipazar ilçelerinde 4 başka adrese 6 grup ve 20 işçinin iştirakiyle eş vakitli olarak yapılan operasyonda H.T., S.B. ve CHP Eskipazar İlçe Başkanı Z.Y. gözaltına alındı.
Şüpheli H.T.’nin konutunda yapılan aramalarda 1 adet kurusıkı tabanca ve müştekilere ilişkin çok sayıda nüfus cüzdanı, şoför dokümanı, diploma ile alacak-verecek çizelgesi bulundu. Emniyet gruplarının 400 sayfalık fezleke hazırladığı üç kuşkulu, süreçlerinin akabinde Karabük Adliyesi’ne sevk edildi.

500 BİN TL TOPLADIKLARI ÖNE SÜRÜLDÜ

Soruşturma kapsamında ortalarında şahit ve müştekilerin de bulunduğu 63 kişinin sözü alındı. 3 şüphelinin işe sokma vaadiyle yaklaşık 500 bin TL para topladığı ileri sürüldü.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir