Fenerbahçe’nin yarı finalde rakibi Anadolu Efes oldu

TOFAŞ’ı 98-87 mağlup eden Fenerbahçe Beko, seriyi 2-0’a getirdi ve Basketbol Süper Ligi play-off yarı finaline yükseldi.

Fenerbahçe Beko, play-off yarı finalinde Anadolu Efes ile karşı karşıya gelecek.

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Pierre ve Montley ile set hamlelerinden sayılar bulan Fenerbahçe Beko, 5. dakikada 16-9 üstünlük yakaladı. Sarı-lacivertli grup, tesirli savunmasına karşı skor üretmekte zorluk çeken TOFAŞ karşısında kalan dakikalarda güzel oyununu sürdürüp, birinci çeyreği 26-13 önde bitirdi.

İkinci çeyrekte dış atışlarda tesirli olan Fenerbahçe Beko karşısında tahlili pota altında Toure’yi tesirli kullanarak bulan TOFAŞ, Manek’ten de skor katkısı alınca 15. dakikada farkı tek hanelere (30-38) indirdi. Birinci çeyreğe nazaran daha skorer bir imaj çizen Bursa temsilcisine Fenerbahçe Beko, Hayes’in tesirli performansıyla karşılık verince, soyunma odasına sarı-lacivertlilerin 49-38 üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü çeyreğe düzgün başlayan Fenerbahçe Beko, maçın başlangıcından bu dakikalara kadar birebir oyun disiplinini bozmadı ve dış atışlarda tesirli olmaya devam etti. Üç sayı çizgisinin gerisinden Hayes ve Pierre ile sayılar bulan sarı-lacivertliler, pota altından da Montley’i âlâ kullanıp, 25. dakikada farkı müdafaayı başardı: 48-59. Ennis’in asist ve sayılarıyla konuk takımın baskısını kıran TOFAŞ, bitime 1 dakika kala farkı bir anda 5 sayıya (60-65) indirse de Fenerbahçe Beko Montley ve Biberoviç ile sayılar bularak final periyotuna 70-60 skor avantajıyla girdi.

Son çeyreğe düzgün başlayamayan TOFAŞ, başantrenör Orhun Ene’nin de itirazları sonucu diskalifiye edilmesiyle oyun disiplininden koptu. Bu durumu avantaja çeviren Fenerbahçe Beko, rakibinin skorda geri dönüşüne müsaade vermedi ve parkeden 98-87 galip ayrıldı.

Salon: TOFAŞ

Hakemler: Zafer Yılmaz, Hüseyin Çelik, Seher Ayşe Parıltı Yazıcıoğlu

TOFAŞ: Berk Uğurlu 7, Ennis 14, Toure 24, Doyle 9, Manek 19, Özgür Cengiz, Tevfik Akdamar, Ege Demir 1, Gray 13

Fenerbahçe Beko: Montley 15, Wilbekin 6, Hayes 25, Pierre 8, Calathes 7, İsmet Akpınar 2, Samet Geyik 6, Melih Mahmutoğlu, Tarık Biberoviç 13, Guduric 16

1. Dönem: 13-26

Devre: 38-49

3. Dönem: 60-70

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir