Fenerbahçe’de gerçek Joao Pedro’ya çok az kaldı

Sezon başında transfer periyodunda büyük umutlarla getirilen Joao Pedro, şu ana kadar tam manasıyla beklentileri karşılayamadı. Lakin Pedro’nun kısa müddette temel performansını alana yansıtacağı, özellikle Dünya Kupası ortasında güç toplayacağı vurgulandı.

Dünya Kupası ortasından sonra gerçek Pedro’nun geri dönmesi bekleniyor.

Tecrübeli yıldızın takıma katıldığından beri sakatlık başta olmak üzere birçok şanssızlık yaşaması da göz arkası edilmiyor. Dönem başı kampından sonra takıma katıldığı için bu durumun eksikliğini de yaşayan 31 yaşındaki hamleci, Dünya Kupası ortasında gruba tam manasıyla adapte olacak.

Tempo farkı

Joao Pedro ayrıyeten geldiğinde önemli bir sakatlık yaşadı. Sakatlığın tesirleri ister istemez hala daha görülüyor. Burada Jorge Jesus tarafından sırtı dönük oyunda kullanılan ve hatta vakit zaman değerli yararlar veren Pedro, yeni vazifesine alışıyor.

Cagliari’de 8 yıl forma giydikten sonra Fenerbahçe’ye gelen Brezilyalı yıldız iki ekip ortasındaki tempo farkına da alışmaya çabalıyor. Cagliari’de daha çok oyun Joao Pedro üzerine inşa edilmişti. Fakat Fenerbahçe’de birçok yıldız var. 

2 gol, 1 asist

Joao Pedro, Fenerbahçe formasıyla bu dönem 13 resmi maça çıktı. Pedro, bu maçlarda 2 gol attı, 1 asist yaptı. Ligde 8 maçta 1 gol 1 asistle oynayan Brezilyalı futbolcu, Avrupa Ligi’nde de 5 müsabakada 1 gol buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir