Bitcoin’in fiyatı 3 hafta sonra yeniden 20 bin doları aştı

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) enflasyona karşı faiz artırım döngüsünü yavaşlatacağı beklentisinin yatırımcıların risk iştahını artırmasıyla kripto para ünitesi olan Bitcoin’in fiyatı 3 hafta sonra tekrar 20 bin doların üzerine çıktı.

Analiz şirketi Coinmarketcap’in bilgilerine nazaran, Bitcoin dahil global kripto para piyasasının bedeli yalnızca 24 saat içinde yaklaşık yüzde 7 artarak 1 trilyon doları aştı.

En büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin’in fiyatı, Fed’in faiz artırım döngüsünü “ekonomide resesyon” kaygılarıyla yavaşlatacağı umudunun yatırımcıların risk iştahını artırması sonucu yüzde 7 yükseliş kaydetti.

Bitcoin, 20 bin doların üzerine çıkarak TSİ 18.20 prestijiyle 20 bin 850 dolardan süreç görüyor. Bitcoin, 3 haftadır 20 bin doların altında süreç görüyordu.

Bu ortada, Bitcoin’in son 7 gündeki kıymet artışı yüzde 9’a yaklaştı. Bitcoin’in piyasa bedeli de 398 milyar doların üzerine çıktı.

Kasım 2021’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 68.990 dolarda bulunan Bitcoin, kelam konusu tarihten bu yana yaklaşık yüzde 70 bedel kaybetti.

Piyasa bedeli bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum da son 24 saatte yüzde 15’den fazla bedel kazanarak 1.585 dolar düzeyine çıktı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir