Başkan Seçer’den SMA Hastası Yiğit Aras için dayanışma örneği

MERSİN (İGFA) – Yayında konuşan Lider Seçer, geçtiğimiz haftalarda Yiğit Aras’ı ziyaret ettiğini belirterek, kısa müddette sıhhatine kavuşması için her türlü dayanağı vermeye hazır olduklarını söyledi. Seçer, “Umut ediyorum kısa bir müddette kâfi ölçü toplanır ve Yiğit Aras bir an evvel tedavisini olur, sıhhatine kavuşur” dedi. Mersin’de yaşayan her yurttaşın acısını ve memnunluğunu paylaştıklarını vurgulayan Seçer, “Hem misyonumuz hem insani olarak sizlerin yanında olmaktan memnunuz. Umuyorum ki bugün hoş bir muvaffakiyet elde edilecek ve Yiğit Aras’a katkı sunacağız” diye konuştu.

Herkesi Yiğit Aras’a dayanak vermeye davet eden Seçer, “Yiğit Aras takviyemizi bekliyor. Kampanyaya herkes katkı sunarsa keyifli oluruz. Birlikten kuvvet doğuyor. Keşke devlet olarak farklı birtakım mevzuatlar olsa yasalar çıksa da SMA’lı çocuklarımız devletin katkısıyla, dayanağıyla onların ellerinden tutarak tedavilerin yapılması sağlansa. Şu anda Türkiye’nin dört bir yanında SMA’lı çocuklarımız Yiğit Aras’ın yaşadığı süreci yaşıyor. Nasıl Yiğit Aras’ın ailesi bu ıstırap içinde bu süreci götürüyorsa birçok ailemiz tıpkı durumda” sözlerine yer verdi.

Seçer, SMA’lı çocukların yanında olmaya devam ediyor

Geçtiğimiz aylarda SMA hastası Elif Bade’nin de yayına katıldığını hatırlatan Seçer, Elif Bade bebeğin gerekli ölçüsü topladığını ve tedavi olmak için yurtdışına gittiğini aktararak, Yiğit Aras için de birebirini umut ettiklerini kaydetti. Gelecek günlerde SMA hastası Mehmet Ali ile de bir ortaya geleceklerini söyleyen Seçer, “Kentin başkanı olarak ‘Çocuklarımıza nasıl katkı yapabilir, nasıl bir farkındalık yaratabiliriz’in uğraşı içerisindeyim. Arkadaşlarımız da takipte oluyor. Daima diyalog halindeyiz” dedi. Yiğit Aras’ın kampanyasına takviye de olan Seçer, herkesi Yiğit Aras için birlik olmaya çağırdı.

Yiğit Aras’ın babası Cevdet Tunç ise, takviyelerinden dolayı Seçer’e teşekkür ederek, “Hem liderimiz hem ağabeyimizsiniz. SMA’lı çocukların daima yanında oluyorsunuz. Hastaneye ulaşmamızda yardımcı oluyorsunuz. Sizinle gurur duyuyoruz. Teşekkür için sözlerim yetmiyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir